Я йду в депутати, щоб просто виконувати свою роботу, – Олег Серняк

Менш ніж за місяць в Івано-Франківську відбудуться вибори до міської ради. Всеукраїнське об’єднання «Платформа громад» висунула кандидатами в депутати людей з чесним досвідом, які знають, як покращити життя в нашому місті та розв’язувати найважливіші проблеми, які хвилюють містян. Тож познайоммося з ними ближче.

Знайомство з командою Платформи громад до міської ради розпочнемо з громадського діяча, регіонального координатора всеукраїнської ініціативи “Активна Громада Івано-Франківська” Олега Серняка.

– Олеже, ви вже давно ведете активну громадську діяльність, що вас спонукало піти в політику?

– Є багато стереотипів через те, що ті люди, які йдуть в політику, з часом дискредитують себе і свою діяльність. Але це не означає, що не треба пробувати та власним прикладом показати, що може бути інакше. Адже  політика – це звичайний вид діяльності де ти просто виконуєш свою роботу. Якщо ти до цього виконував свою роботу відповідально, чесно, працював на результат, то в політиці теж будеш це робити. Тому я йду в депутати, щоб просто виконувати свою роботу. Знаю як це робити, адже багато працював з громадами, консультував, допомагав їм і в інституційному розвитку і в інвестиційному плані. Тож на цих виборах вирішив приєднатися до команди професіоналів з Платформи громад і разом змінювати наше місто на краще.

– На що буде направлена ваша діяльність, якщо станете депутатом міськради?

– Основний акцент хочу зробити на відкритості роботи депутата, що буде проявлятися зокрема в спільній розробці проєктів рішень. Щоб мешканці міста знали, як формується бюджет, куди витрачаються їхні кошти. Я йду відкритий до людей, мені немає чого приховувати й саме таким я буду під час депутатської діяльності.

Друге на чому я зосереджу свою діяльність – це вирішення системних, складних проблем для міста. Проблем, які багато років влада намагалася відкласти та не хотіла вирішувати, підмінюючи їх вирішення дрібними справами. Я готовий спільно з командою Платформи громад братися за складні питання, які турбують не окремі двори чи вулиці, а всіх громадян міста. Це два такі основні пункти, які будуть відрізняти моє депутатство.

– Ви кажете про системні проблеми в місті. Які саме проблеми маєте на увазі і як плануєте їх вирішувати?

– Основна проблема, яка тягне за собою всі інші це те, що вся ділова, відпочинкова, освітня активність сформована в центрі міста. Франківці повинні їхати в центр, щоб вирішити свої справи, діти, щоб навчатися та відвідувати гуртки. Це породжує проблему заторів, черг. Я хочу рівномірно розвивати все місто, щоб кожен мікрорайон був самодостатнім. Пасічна є досить яскравим прикладом в цьому відношенні, адже тут є транспортні, логістичні проблеми. Водночас на її прикладі можна показати, що мікрорайон може бути самодостатній і не потрібно кудись їхати, а треба розвивати інфраструктуру на місці та створювати тут робочі місця.

– Ви говорите про розвиток мікрорайонів, але однією з важливих проблем Франківська є житловий фонд. Багато будинків і дворів вже потребують ремонтів, а коштів у бюджеті міста не вистачає на всіх. Як можна розв’язувати проблеми в управлінні багатоквартирними будинками. Що потрібно змінювати у підходах?

– Перш за все потрібно дати мешканцям зрозуміти, що їхній будинок – це їхня власність. Вона не обмежується тільки межами квартири, але й під’їзд, територія біля будинку, вулиця, квартал, мікрорайон – це теж їх власність. І про них треба дбати, та оберігати. Це складно і не всі одразу зрозуміють.

Друге – у нас в місті є монополія у вигляді виділення коштів комунальному підприємству на управління будинками. «Теплий дім» отримує кошти з місцевого бюджету на ремонти будинків, прибудинкових територій, які на їх балансі. Хоча це такий самий управитель як і ОСББ чи приватна управляюча компанія, але вони отримують преференції з бюджету. Натомість приватні управляючі компанії взагалі не мають підтримки з бюджету, а ОСББ хіба грантову допомогу. Це не чесно. Треба вирівняти ці умови й надавати підтримку всім на обслуговування наших з вами будинків.

– Ви є регіональним координатором всеукраїнської ініціативи “Активна Громада Івано-Франківська” яка вже другий рік поспіль оцінювала звітність депутатів міської ради. Які проблеми ви знайшли? Який приклад буде показувати Платформа громад?

– Згідно з законом, звіт депутатів має бути не рідше разу на рік. Перед тим, як депутати звітують, вони повинні повідомити людям місце, час і дату. За 2019 рік менше ніж половина депутатів повідомили на сайті міськради де буде проводитися звіт. Ми готові показати своїм прикладом, як це має бути за законом. Адже будемо повідомляти абсолютно всіх мешканців де і коли відбуватимуться звіти, щоб вони не були для «своїх».

Стосовно самого звіту, я буду пропонувати розробити спільний шаблон для всіх депутатів, як цього вимагає закон. Щоб звіт був наповнений тою інформацією, яка прописана в законі та дає можливість побачити ефективність і результативність роботи кожного депутата. До прикладу, коли ми аналізували звіти фракції «Свободи», то вони справді були одному корпоративному стилі, красиві з фото. Втім, там не було жодної інформації, який конкретний персональний внесок зробив  той чи інший депутат у розв’язання проблем на своєму окрузі. Це основний недолік, адже саме за цими критеріями ми вирішуємо обирати ще раз цього депутата чи ні. Уніфікований шаблон допоможе вирішити цю ситуацію.

– Чому, на вашу думку, франківці мають віддати на виборах свій голос саме за «Платформу громад»?

– Це наша Івано-Франківська партія. Це люди, яких ви можете зустріти в сусідньому будинку, на дитячому майданчику, на роботі, в супермаркеті. Ми не отримуємо вказівок з Києва чи інших міст. Усі люди, які долучені до управління політичною партією, знаходяться в Івано-Франківську, планують тут жити, працювати та розвивати наше місто. Це ключовий момент. Адже віддаючи голос за «Платформу громад» ми підтримуємо своїх колег, сусідів, знайомих і зрештою рідний край.

Схожі новини