Патріотизм - це вчинки: Обласний музей імені Степана Бандери отримав унікальні поповнення

34 історії на унікальних світлинах часів визвольної боротьби. Обласний музей імені Степана Бандери отримав поповнення до фонду експонатів з приватної колекції.
Проте самостійно викупити їх не вдалось і музейники звернулись за допомогою до колишнього голови Івано-Франківської облдрежадміністрації Олега Гончарука.

Меценат сьогодні очолює Всеукраїнське об'єднання "Платформа гродма" і має репутацію патріота не на словах, а - конкретних вчинках.

Олег Гончарук без вагань погодився допомогти, та прокоментував цю подію наступним чином:

"До мене звернувся директор Музею Визвольної Боротьби, що один з колекціонерів продає 34 оригінали фотографій вояків УПА та членів ОУН.

В музеї неодноразово проводиться завдяки меценатам придбання експонатів, адже це наша історія. Я не зміг залишитися осторонь та вирішив допомогти.

Фото які ми сьогодні викупили і передаємо музею є важливим кроком для збереження історичної памяті.

Я чудово розумію, що якби ці фото потрапили до приватної колекції їх ніхто б не побачив, натомість в музеї їх побачать десятки тисяч туристів, які зможуть краще зрозуміти для себе складну історію визвольної боротьби 40-50 х рр. ХХ ст. На мою думку нашим обовязком після десятиліть замовчування про історію УПА зберегти цю память та донести її до широкого загалу.

Ці 34 фото - це фото вояків УПА, та членів збройнного підпілля ОУН з Івано-Франківської області.

Сьогодні, напередодні Дня незалежності України, я дарую ці речі музею, сподіваючись, що і інші приватні особи долучатимуться до подібних речей."

Детальніше про це в сюжеті ТРК "РАІ":

Схожі новини